Uczestnictwo w zajęciach

W celu skorzystania z MS Teams uruchamiamy pobraną na komputer aplikację bądź korzystamy z wersji online: 

  • logujemy się na stronie Office 365;
  • login: nr_albumu@uksw.edu.pl, np.: 12345@uksw.edu.pl; jeśli nie jesteś pewien jak wygląda Twój identyfikator, więcej informacji uzyskasz na dedykowanej stronie poświęconej identyfikatorowi UKSW;
  • hasło: tożsame z hasłem do logowania np. do USOSweb czy też komputerów uczelnianych; hasło można zrestartować za pomocą strony https://pwreset.uksw.edu.pl/.

Mamy 4 opcje uczestnictwa w zajęciach, wybór tej opcji zależy od osoby prowadzącej dane zajęcia:

1. dołączenie do zepołu poprzez kod - otrzymany kod wpisujemy w zakładce Zespoły w polu Dołącz do zepołu, wpisując kod.

2. dołączenie do zespołu poprzez link - po otrzymaniu klikamy w wygenerowany link do zespołu - pojawia się wtedy opcja wyboru czy chcemy korzystać z aplikacji pobranej na komputer czy też z aplikacji w przeglądarce. Po wyborze jednej z opcji, w zależności od tego czy jesteśmy odpowiednio zalogowani do usługi Office 365, zostaniemy przekierowani albo bezpośrednio do zespołu bądź będziemy musieli się zalogować.

3. dołączenie bezpośrednio do zespołu - właściciel zespołu (wykładowca) dodaje samodzielnie studentów do utworzonego przez siebie zespołu, jako ich członków - zepół będzie widoczny w zakładce zespoły (nie ma wtedy potrzeby dołączania do zespołu poprzez link czy też kod).

4. dołączenie do zespołu poprzez link umieszczony w Moodle - wykładowca organizuje spotkanie, po czym umieszcza do niego link w kursie z danego przedmiotu.

Może się zdarzyć, iż wykładowca ustawi do danego spotkania opcję Poczekalni, wtedy każda osoba, która będzie chciała uczestniczyć w spotkaniu, musi poczekać na "wpuszczenie" przez prowadzącego spotkanie. Zalecane jest wcześniejsze łączenie się do spotkania, w sytuacjach, gdy nastąpi próba połączenia się po godzinie rozpoczęcia zajęć, wykładowca może nie zauważyć, iż ktoś czeka w poczekalni, co jest równoznaczne z niemożliwością uczestnictwa w zajęciach.

🛈 Pomoc odnośnie MS Teams

W MS Teams uruchomiliśmy zespół o nazwie Pomoc TEAMS, gdzie można zadawać pytania w sprawie tej usługi czy też przeczytać o najczęściej pojawiających się błędach. 

Do zespołu można dołączyć poprzez wyszukanie zespołu Pomoc TEAMS lub poprzez link.